Anne Adayı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bitkisel
  4. »
  5. Anüs Kaşıntısı İçin Bitkisel Reçeteler

Anüs Kaşıntısı İçin Bitkisel Reçeteler

admin admin -
45 0

Anüs kaşıntısı evde tedavi edebilecek bir durumdur. Anüs kaşıntısı için bitkisel reçeteleri sizler için hazırladık.

Anüs kaşıntısı için bitkisel reçeteler, makat kaşınması problemi yaşayanların ve alternatif tedavi arayışında olanların merak ettiği bir konudur. Anüste yaşanan kaşıntı tıp dilinde pruritis ani olarak bilinmektedir. Genellikle erkeklerde görülen bu durum oldukça rahatsız edici bir kaşınma olarak ortaya çıkmaktadır. Çeşitli nedenler ile ortaya çıkabilen bu durum evde uygulanabilecek bitkisel yöntemler ile tedavi edilebilir. Peki, anüs kaşıntısına ne iyi gelir?

Anüs kaşıntısı için bitkisel yöntemler, çeşitlidir. Bunun yanı sıra bu problem ile karşı karşıya kalınmaması için dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. İlk olarak hijyen kurallarına dikkat etmek oldukça önemlidir. Baharat ve acı gibi ishale sebep olan bu şekilde de kaşıntı oluşmasını sağlayan gıdalardan uzak durulmalıdır. Kaşıntı problemi ile karşılaşıldığında anüs bölgesi asla sabun ile yıkanmamalıdır.

Anüs Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Anüs kaşıntısı problemi ile karşılaşanlar “anüs kaşıntısına ne iyi gelir?” sorusuna yanıt arıyor. Makat kaşınması problemi yaşandığında uygulanabilecek doğal yöntem şu şekildedir;

  • Yoğurt mantar enfeksiyonuna oldukça iyi gelen yiyecekler arasındadır. Anüs kaşınmaları da genellikle mantar enfeksiyonu sebebi ile ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Bu problem ile karşılaşıldığında yoğurt tüketebilirsiniz. Yoğurdu tüketmenin yanı sıra kaşıntı olan bölgeye az miktarda yoğurt sürmek ve kısa bir süre beklettikten sonra yıkamak kaşıntının azalmasını sağlamaktadır.
  • Hindistan cevizi yağının doku yenileyici özelliği bulunmaktadır. Anüs bölgesinde yaşanan kaşıntılar için de hindistan cevizi kullanmak rahatlatıcı bir etki yaratmaktadır. Makat bölgenizde kaşıntı olduğunda hindistan cevizi yağını ılık ve sıvı halde bir pamuk kullanarak kaşıntı bölgenize sürebilirsiniz. Günde 2 kere bu yöntemi uygulamak sizi rahatlatacaktır.
  • Hindistan cevizi yağının yanı sıra kantaron yağı da makat bölgesindeki kaşıntıya oldukça iyi gelmektedir. Hindistan cevizi yağı uygulama şekline benzer şekilde kantaron yağı da kullanabilirsiniz.
  • Makat kaşıntısı için doğal yöntemler arasında doğal bir antibiyotik olan sarımsak da bulunmaktadır. Sarımsak enfeksiyonu geçirmeye yardımcı olacağı için kaşıntıyı azaltacaktır. Kaşıntı yaşanılan dönemlerde her gün sarımsak tüketilmelidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir