Anne Adayı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bitkisel
  4. »
  5. Böbrek Taşı İçin Bitkisel Reçeteler 

Böbrek Taşı İçin Bitkisel Reçeteler 

admin admin -
58 0

Böbrek taşı tedavilerinde doğal bitkiler oldukça fayda göstermektedir. İşte böbrek taşı için bitkisel reçeteler…

Böbrek taşı için bitkisel reçeteler, böbrek taşı sorunu yaşayanların merak ettiği reçetelerdir. Böbrek taşı rahatsızlığı sıklıkla karşılaşılabilen bir durumdur. Farklı nedenler ile ortaya çıkmasının yanı sıra böbrek taşları tansiyon gibi rahatsızlıklara da sebep olabilmektedir. Doğal bitkiler, kürler ile böbrek taşı oluşumunu engellemek ve küçük boyuttaki taşların düşmesini sağlamak mümkündür. Peki, böbrek taşına ne iyi gelir?

Böbrek taşı için bitkisel yöntemlere sıklıkla başvurulmaktadır. Öncelikle böbrek taşı tedavilerinde bol sıvı tüketimi oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra doğal bitkiler ile tedavi desteklenmelidir.

Böbrek Taşına Ne İyi Gelir?

Böbrek taşı rahatsızlığı yaşayanlar “böbrek taşına ne iyi gelir?” sorusuna yanıt aramaktadır. İşte böbrek taşı tedavisinde başvurulan doğal yöntemler…

  • Öncelikle böbrek taşı oluşumunu önlemek için ısırgan otu gibi bitkilerin tüketilmesi önerilmektedir. Bunun nedeni ise ısırgan otunun idrar yolu enfeksiyonlarının giderilmesinin sağlaması ve böbrek sağlığını korumasıdır. Bunun yanı sıra ısırgan otu böbrek sağlığını koruduğu için böbrek taşlarının düşmesine de yardımcı olmaktadır.
  • Elma sirkesi de ısırgan otuna benzer şekilde böbrekteki taşların düşmesini sağlamaktadır. Elma sirkesi vücuda oldukça faydalı gıdalar arasında yer almaktadır. Bir bardak suyun içerisine bir yemek kaşığı elma sirkesi konularak tüketilmesi gerekmektedir. Düşmeyecek boyuttaki böbrek taşlarının elma sirkesi tüketilerek küçülmesi de mümkündür.
  • Kırkkilit otu böbrek taşı düşürmede en etkili bitkilerden bir tanesidir. Etkisi oldukça hızlı görülebilen bir bitkidir. Kırkkilit otunun bir bardak sıcak suyun içerisine eklenerek tüketilmesi önerilmektedir. Böbrek taşlarının küçülmesin ve düşmesini sağlamasının yanı sıra vücuttaki kalsiyumu da dengeleyerek böbrek sağlığını en iyi şekilde korumaktadır.
  • Böbrek taşını düşürmek için doğal yöntemler kara hindiba kökü tüketmek de vardır. Kara hindiba böbrek taşını düşürmenin yanı sıra böbrek taşı oluşumunun da öüne geçmektedir. Böbrek ağrılarının giderilmesinde de kara hindiba köküne başvurulmaktadır.
  • Böbrek taşının düşürülmesinde etkili doğal yöntemlerin yanı sıra pirinç, süt, kabak çekirdeği, çavdar, maydanoz gibi gıdaların düzenli tüketilmesi de böbrek sağlığını korumada oldukça etkilidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir