Anne Adayı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Anne
  4. »
  5. Emziren Anne Grip Olunca Ne İçmeli?

Emziren Anne Grip Olunca Ne İçmeli?

admin admin -
78 0

Grip, nezle ile yaşamak zorken emziren anne grip olunca ne içmeli sorusuna cevap bulmak oldukça zordur. Öksürük, burun akıntısı, baş ağrısı gibi semptomla ile yaşamaya çalışırken bebeği emzirmek zorunda kalabilirsiniz. Grip, her yaş grubunda farklı seviyelerde etki etmektedir. Grip emziren annelerin en büyük kâbusu haline gelir. Gribin süt yolu ile bebeğe geçebileceği düşüncesi anneyi emzirmekten alıkoyar. Bu düşünce ile anneler bebekleriyle ilgili büyük hataya düşmektedir.

Grip olunca içilecek şeylerin başında kuşburnu gelmektedir. Vücut direncini arttıran c vitamini kuşburnunda fazla miktarda vardır. Kuşburnu çayı grip, nezle ve farenjite karşı kalkan görevindedir.  Ihlamur çayı grip ve nezle zamanlarında vazgeçilmezler arasındadır. Kronik hale gelen öksürük ve grip için ıhlamur çayında bir dilim limon eklemek bağışıklık sistemini güçlendirecektir. Zencefilli limon çayı burun tıkanıklığına iyi geleceği gibi terleme yaparak zararlı toksinlerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Emziren Anneler Grip Olunca Ne Yapmalı?

Emziren bir anne grip ya da nezle olduysa bu belirtiler genellikle nefesle geçer. Bebekten uzak durmak gerekir. Bebeklerin yüzüne doğru öksürmek ya da hapşırmaktan kaçınmalıdır. Grip olduğunu bilen bir anne bebeğini emzirmeden önce mutlaka maske takmalıdır. Bebeğinin yanına yaklaşacağı sıralarda sık sık maske değiştirmelidir. Grip olup emzirmeye devam eden anneler ellerini sık sık sabun ile yıkamalıdır. Hijyen kurallarına gripli anneler son derece dikkat etmelidir. Annelerin göğüs ucu temiz olmalı ve kıyafetleri çok sık değiştirilmelidir. Aynı havayı solumak zararlı olacağı için evin içi sık sık havalandırılmalıdır. Grip olan anneler doktora danışmadan herhangi bir ilaç kullanımından kaçınmalıdır. Bol bol su tüketmelidir. Düzenli uyku ve dinleme olmalıdır. Sağlıklı beslenmeye önem verilmeli ve bol c vitamini içeren sebze ve meyveler tüketilmelidir. Bebek annesi ya da bir başkası tarafından öpülmemelidir. Anne emziremeyecek kadar kötü durumda ise sütünü sağıp biberona aktarmalı ve bebeğine o şekilde vermelidir. Ev içerisinde ellerin en sık temas ettiği noktalar çok sık bir şekilde temizlenmelidir.

Gribi Hafif Atlatmak İçin Yapılacaklar

Vücudunuza sıvı kaybettirecek olan tuzlu yiyecekler, kahve ve şekerli içecekleri tüketmekten kaçınmak gerekir. Sıcak suya 1 çay kaşığı tuz ekleyip gargara yapılmalıdır. C vitamini alımına dikkat edilmelidir. Ev sık sık havalandırılmalıdır. Tavuk suyu ve paça çorbası gibi vitamin deposu çorbalar içilmelidir. Prebiyotik yoğurt ve kefir emziren anne grip olunca ne içmeli sorusuna aranan cevaplardandır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir